Засновник

Народився Костянтин Євтушенко 21 липня 1983 року у Львові. Провівши у місті Лева дитинство та шкільні роки, він завжди відводитиме йому особливе місце у своєму серці.

Від батьків Костянтин успадкував дві важливі для бізнесмена якості: від тата-мікробіолога – тверезий розум та прагнення до навчання, а від мами-працівника торгівлі – рішучість та вміння попри будь-що досягати своєї мети.

Родина

Історія кохання батьків майбутнього бізнесмена проста та романтична водночас. Анатолій Євтушенко закохався у свою майбутню дружину Любов з першого погляду, точніше з першої покупки в магазині, де та працювала. І навідувався туди доти, доки жінка не дала згоди вийти за нього заміж.

Незабаром в молодій родині з’явився первісток – брат Костянтина – Сергій.

Навіть маючи дідуся – ветерана війни, як і більшість сімей в радянському союзі, Євтушенки довго не мали власного житла. Першу однокімнатну квартирку на околиці Львова вони отримали лише після того як народився Костянтин – друга дитина у сім’ї, молодший від брата на 8 років. Втім, вже за три роки родина змогла перебратися у трикімнатну квартиру в одному зі спальних районів Львова. Серед сусідів було чимало колег батька, тому діти росли в середовищі наукової інтелігенції. Як зізнається Костянтин, саме це підґрунтя завадило їм з братом зробити невірний крок та вступити до одного з численних угруповань, які були дуже розповсюджені у 90-х роках.

Дитинство

З першого по сьомий клас Костянтин навчався у звичайній загальноосвітній школі № 89. Завдяки увазі брата, який щодня перевіряв домашнє завдання школяра, з навчанням у Костянтина проблем не було.

«Брат у моєму житті відіграв навіть більшу роль, ніж батьки. Не можу прожити дня, щоб не зателефонувати йому і хоча б декілька хвилин не поговорити», – каже він.

Навіть перші гроші, зароблені на продажу морозива, він витратив не на себе, а на подарунки брату.

У сьомому класі хлопець самостійно приймає рішення перейти у гімназію, де на його думку він матиме більш якісну освіту. Батьків про своє рішення він повідомить лише 1 вересня, коли настане час йти у новий навчальний заклад. Окрім нових знань, гімназія гарантувала Костянтину і ще один беззаперечний бонус – навчання по суботах давало можливість відлинювати від щотижневої роботи на дачній ділянці, до якої у хлопця зовсім не лежала душа.

У 9 класі, за активну громадську діяльність, юнака обирають головою львівського осередку Християнсько-Демократичного Союзу Молоді – всеукраїнської організації, що виховувала лідерську молодь.

Участь у міжнародних семінарах, знайомство з однолітками з різних країн, вивчення європейського досвіду побудови системи зв’язків громад з владою дозволяє Костянтину Євтушенко вперше відкрити для себе світ.

Освіта

По закінченню гімназії талановитий юнак міг обрати будь-який ВНЗ, але вперто вирішив вступати до Києво-Могилянської академії. Тому у 2000 році, відмовившись від усіх пільгових місць, які гарантувало навчання у гімназії, поїхав до Києва. Втім, його амбіції дуже скоро розбилися об реалії життя – іспити на бюджетне відділення хлопець не склав. Це був перший серйозний удар в житті Євтушенка. Саме в цей час сформувалось кредо, яким бізнесмен керується і досі: «Життя це горбик, ямка. Кожна людина переживає кризу, але без неї ти не можеш відчути піднесення».

Зібравшись з духом, він вступає на підготовчі курси Могилянки. Але спокійне навчання Костянтину Євтушенко не судилося. Незабаром країну сколихнула страшна новина про смерть відомого журналіста Георгія Гонгадзе. В той час брат Костянтина працював з Мирославою Гонгадзе в Партії реформи і порядок. Тому не дивно, що майбутній бізнесмен був одним з перших, хто прийшов на Майдан відстоювати правду, пізніше навіть ставши організатором руху «За правду!». Згодом комітет опору переріс в кампанію протестів «Україна проти Кучми».

В 2000 році, у віці 18 років Костянтин Євтушенко стає помічником народного депутата.

Втім активна громадська діяльність знову завадила хлопцю вступити до ВНЗ. Щоб не втрачати і другий рік, він вступає до Міжрегіональної Академії управління персоналом на юридичний факультет.

У 2002 році активному молодому чоловіку пропонують роботу на виборах до парламенту, у команді Озимого покоління. Окрім досвіду партійної роботи, він отримує нагоду познайомитись з зірками українського політикуму. 

“Києво-Могилянська академія” піддалась Костянтину лише з третього року. Костянтин розповідає: «Вступивши до КМА та вивчивши матеріал 2 курсів за рік, я зрозумів дуже важливу річ – немає такого, чого не можна досягнути, якщо є бажання».

Бізнес

В 2002-му, будучи ще студентом Академії, Костянтин Євтушенко проходить конкурс в компанію Maersk Ukraine, яка є лідером з контейнерних перевезень в світі. За короткий час молодому професіоналу вже довіряють роботу зі стратегічними клієнтами компанії. Але Костянтин розумів, що робота на велику компанію не дозволить йому вільно розвиватися. Тому у 2004 році разом з партнерами створює першу інвестиційну компанію, а в 2005 повністю присвячує себе власному бізнесу.

Сьогодні Костянтин Євтушенко – власник успішної інвестиційної групи МЕРІТ, яка є класичним інвестиційним бутіком, та працює над залученням прямих іноземних інвестицій в енергетичний та банківський сектори економіки України.

Суспільно-політична діяльність

Досягнення у бізнесі не змусили юнака відмовитися від суспільно-політичної діяльності. В 2004 році, разом з друзями з Могилянки він в перших рядах виходить на Майдан, захищати своє право жити у демократичній державі.

«Після революції ми подумали, що все змінилося, і ми нарешті зможемо працювати за європейськими стандартами. Але, як і багатьох українців, нас спіткало розчарування», -  згадує Костянтин Євтушенко.

Але найскладніші часи для бізнесу почалися за часів президентства Віктора Януковича. У 2011 році Костянтин з партнерами вирішують вивести компанію з української юрисдикції. Це був складний крок для людини, яка не один рік переконувала західних інвесторів, у тому, що в Україну можна та необхідно вкладати гроші.

Проте нові реалії підштовхнули здобувати нові знання. У 2013 році молодий бізнесмен закінчує програму  МВА в Міжнародному інституті менеджменту в Києві та проходить навчання у школі бізнесу в Університеті Карнегі-Меллон, штат Пенсильванія,  США.

Паралельно Костянтин Євтушенко займається вивченням перспектив будівництва вітроенергетичних парків в України.

В 2014 році, коли політична ситуація у країні змінюється, бізнесмен приймає рішення повернутися до України і відкрити свою компанію.

Сьогодні більшість свого часу Костянтин Євтушенко витрачає на розвиток в Україні альтернативної енергетики. «Енергетика – один з небагатьох секторів економіки, що може вивести Україну з кризи», – вважає він.

Сьогодні його улюблена фраза: «Ми займаємося не бізнесом, ми займаємося майбутнім України».

Одруження

1 червня 2014 року Костянтин одружується з Олімпійською чемпіонкою з легкоатлетичного семиборства – Наталею Добринською.
Церемонія відбулася в Києві на НСК«Олімпійський».
Ставлення Костянтина до дружини викликає неабияке захоплення. Про свою обраницю він говорить з неприхованим романтизмом: «Я думав, що мама найгарніша жінка в світі до того моменту, доки не зустрів свою дружину»

Хобі

Серед захоплень молодого бізнесмена як екстремальні види спорту: кайт-серфінг, дайвінг, сноубординг, так і більш звичні, чоловічі «забавки»: бокс та гольф.

Головним своїм хобі він називає подорожі. «Я людина світу, – каже Костянтин і додає, – але до нестями закоханий в рідну землю».